Bizi Arayın: (0232) 369 2435-Email: info@ttptr.com

Koçluk Uygulamaları

Koçluk Uygulamaları

Yaşam Koçluğu Nedir?

Koç, kişilere kendileri için koymuş oldukları hedeflere ilerlerken yol arkadaşlığı yapan, onları hedefe giden yolda tutan kişidir. Koçluk bir danışmanlık yada mentörlük süreci değildir. Koç kişinin sorularına cevaplar vermez, kişiyi tamamen tarafsız olarak ve çok dikkatli dinler, güçlü ve açık uçlu sorular sorarak kişinin kendi cevaplarını bulmasına destek olur. Yaşam koçu geçmişe dair “neden” sorusunu asla sormaz; gelecekteki hedef için “nasıl” sorusunu sorar. İyi bir koç içinizde varolan potansiyeli bulmanız ve o kaynaktan alacağınız cevaplar ile hedefe yürümeniz için yanınızda duran ve yolu aydınlatacak olan feneri taşıyan kişidir.

Koçluk hizmeti alacak kişiler için ilk önce 1 saat süren ücretsiz bir tanıtım semineri düzenlenir. Bu seminer bireysel yada toplu olarak yapılabilir. Bu 1 saat içerisinde kişilere koçluğun ne olduğu, ne olmadığı, temelleri, seansın nasıl ilerlediği ile ilgili bilgiler verilir.

Anlatılanların kişinin beklentisini karşılaması halinde kişi ile seanslar başlatılır. Burada önemli olan kişilerin bir danışmanlık – mentörlük süreci ile koçluk süreci arasındaki temel farklılıkları benimsemesi ve almak istedikleri hizmetin bu olduğuna karar vermesidir.

Scroll to Top