Bizi Arayın: (0232) 369 2435-Email: info@ttptr.com

Eğitim Faaliyetleri

Yöneticiler İçin Liderlik

Yöneticiler İçin Liderlik

Eğitimin Amacı:

Lider içinde bulunduğu olumsuz durumlardan etkilenip umutsuzluğa, olumlu durumlardan etkilenip aşırı iyimserliğe kapılmayan, kısacası etrafından etkilenmeyen ancak yetkinlikleri ve becerileri ile etrafındaki kişi ve durumları etkileyebilen kişidir. İki yada daha fazla kişiden oluşan bir grubun başında bir lider bulunmadığı takdirde ortak hedefe ulaşmak daha uzun zaman alır, bazen mümkün olmayabilir. ider gelişen durumlar karşısında soğukkanlılığını, öngörü yeteneğini, iletişim becerilerini, dinlemeyi ve hedefi gözden kaybetmemeyi başarabilen ve kurum içinde beyin fırtınası yaratabilen kişidir. Bir kurumun sürdürülebilir başarı yakalayabilmesi için bünyesinde lider yada liderlerin bulunması gerekir. Bu eğitimin amacı yöneticilik pozisyonunda bulunan kişilerin içlerindeki “liderlik” potansiyelini en güçlü, verimli ve doğru şekilde ortaya çıkarabilmelerine kuramsal, teknik ve uygulama yöntemi ile destek vermektir.

Eğitimin İçeriği:

Yönetim kavramları; idareden yönetime Yönetici ve kurum Yönetici tipleri ve yönetim teorileri Yönetim becerileri nelerdir, yöntemleri nelerdir? Liderlik ne anlama gelir? Lider’i tanımak – bir liderin en önemli özellikleri Yönetici olmak – Lider olmak, fark nedir? Bir liderin en kritik sorusu! Bir liderin en zorlu görevi! Orada kimse var mı? İç kaynakları ve içindeki lideri keşfetme uygulamaları Liderin özellikleri (kişisel – sosyal – mesleki) Liderlik tipleri Lider ve motivasyon Bir liderin en büyük hazzı Hiç lider tanımadım diyenlere özlü sözler Kendi liderlik tanımını yazmak için 2 dakika Sen bir lider misin? Nasıl bir lidersin? Kendi liderlik şapkanı tanımlama (koçluk uygulaması)

Eğitimin Yararı:

İçsel kaynakları keşfetmek ve aktive etmek, Liderlik ve yöneticilik vasıflarını geliştirebilmek, Liderlik vizyonunu diğerlerine geçirebilmek, Liderlik kavramlarını çözümleyebilmek, Ekip ruhu yaratabilmek ve yönetebilmek, İş süreşlerini doğru yönetebilmek, Öz değerlendirme yapabilmek...

Süre: 1 Gün

Scroll to Top