Bizi Arayın: (0232) 369 2435-Email: info@ttptr.com

Eğitim Faaliyetleri

Önceliklerin Yönetimi Ve Zamanın Verimli Kullanılması

Önceliklerin Yönetimi Ve Zamanın Verimli Kullanılması

Eğitimin Amacı:

"Zaman kaybetmemeyi bilen kişi her şeyi başarabilir; zamanı doğru kullanmayı bilen bir kişi yaptığı her şeyin ustası olur." Leon Aliberti Bir kenarda biriktirip ihtiyaç halinde rezervine başvuramayacağınız yegane kaynaktır “zaman”. Zamanı doğru kullanabilmek ve boşa harcamamak özellikle kısa zamanda kritik kararlar vermesi gereken yöneticiler ve mesai saatleri içine birçok işi doğru ve eksiksiz sığdırması gereken zamanımız çalışanları için en gerekli meziyetlerden biridir. Zaman, özellikle 21. Yüzyılda yöneticiler, çalışanlar, öğrenciler ve gündelik hayatını en verimli şekilde kullanmak isteyen kişiler için ciddi bir stres kaynağı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu eğitim ile zamanın en doğru şekilde nasıl organize edilebileceği, önceliklerin belirlenmesinin püf noktaları, kısa – orta – uzun vadeli hedef belirlemesi, ajanda kullanımı, zaman kaynaklı stres ile başa çıkmanın yöntemleri katılımcılar ile paylaşılacaktır. Eğitim sonrasında katılımcıların kendilerine ait bir zaman algısı geliştirmeleri hedeflenmektedir.

Eğitimin İçeriği:

Zaman nedir? Zaman yönetilebilir mi? “Yeterince zaman yok” diyenlere özlü sözler... Zaman analiz soruları ile bir özdeğerlendirme (koçluk uygulaması) Zaman teorileri, kavramları ve onları anlamak Kişisel “zaman” algısının oluşturulması (koçluk uygulaması) Zaman tuzaklarını tanımak ve onlarla baş etmek Amansız hastalık: ertelemek Zamanın verimli kullanılabilmesi için pratik teknikler Planlar ve planlama dönemleri Hedefler – S.M.A.R.T teorisi Ajanda – Kişisel verimin anahtarı Zaman yönetiminde dijital ve teknolojik çağ Önceliklerin belirlenmesi Önceliklerin doğru yönetilmesi Acil – Önemli kadranı Zaman ve stres ilişkisi Zamanı verimli kullanamamanın maliyeti Dağınıklık ne demek? Neden etrafı dağıtırız? Düzenli olmanın ilk adımları Temiz masa, temiz sayfa Kendi zaman tanımını yazmak için 2 dakika Karar verme ve uygulama adımlarını belirleme (koçluk uygulaması)

Eğitimin Yararı:

İş ve özel hayat dengesini doğru kurabilmek ve planlama alışkanlığı kazanarak zamanı etkin ve verimli kullanabilmek, Geliştirilecek öz zaman algıları sayesinde zaman yönetimi konusuna kararlılıkla bakmak, İşleri önceliklendirme ve zamanı etkin kullanma, planlama becerisini kazanmak, Mesai saatlerini ve sosyal saatleri daha etkin ve verimli bir şekilde düzenlemek, Hedef belirlemek konusunda profesyonelleşmek, kısa – orta ve uzun vadeli planları ayırmak, hedefler için eylem planları belirlemek, Tamamlanması gereken işleri daha hızlı ve doğru bir şekilde yapmak ve zamanında tamamlamak, Zaman ile ilgili konuların neden olduğu stres ile başa çıkabilmek, stresi yönetebilmek, Düzenli olmak, gerekli ve gereksiz şeyleri birbirinden ayırabilmek, Zaman tuzaklarını tanımak ve onlara karşı kontrollü olmak, Delegasyon yeteneği kazanmak

Süre: 1 Gün

Scroll to Top