Bizi Arayın: (0232) 369 2435-Email: info@ttptr.com

Hakkımızda

To The Point Kimdir?

“To The Point“ Ayşegül Alaşarlı tarafından kurulan; danışmanlık, satış ve pazarlama alanlarında yılların birikimini iş dünyası ile paylaşmak üzere oluşturulmuş bir deneyim firmasıdır.

“To The Point” çeşitli hizmetlerinin yanı sıra ileri bakış açısı ile firmaların orta ve uzun vadede ihtiyaçları olarak görünen projeleri çalışmak ve müşteri portföyü ile bilgi birikimini paylaşmak üzere en uzman kadrolar ile iş birliği yapmayı hedef seçmiştir.

Firma Vizyonu

Bilişim, eğitim ve iş danışmanlığı sahalarında niş alanlarda uygulamalar yapmak ve bu uygulamalar ile hizmetlerimizden yararlanan müşterilerimize değer katmak amacındayız.

Firma Misyonu

İşletmemizin varlığının temel amacı; müşterilerimizin vazgeçilmez stratejik iş ortağı olmaktır.


Yönetim Kadrosu

Ayşegül ALAŞARLI

Kurucu

Ayşegül Alaşarlı 85 yılında Bursa Anadolu Lisesi’nden ve 89 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. İş Deneyimleri arasında otelcilik, murakıplık, mali işler/kontrol ve 93 yılından beri SAP Uygulamaları konusunda danışmanlık, proje yönetimi, satış, pazarlama, iş geliştirme, iş ortağı yönlendirme ve yöneticilik yer almaktadır. Sayısız projede görev almıştır.
Bazı referanslar; IATCO Pakistan Proje Yönetimi, IDO Bilet Satış Proje Yönetimi, Güvenok-Opet sistem ayrımı-satış ve koordinasyonu, Naksan Kalite Denetimi, Erdemir Kalite Denetimi, Ülker Satış Şirketleri Proje Yönetimi, Hürriyet Proje Yönetimi, İnci Holding-İnci Akü, Jantaş Proje Sponsorluğu gibi sayısız proje yer almaktadır...
Ayrıca İş Ortağı Yönlendirme Referansları; Arete,ISIS, Medom, Vektora, FS Mobility...(Detaylar için referanslar bölümüne bakınız)

Şebnem ÇELEBİ

Yönetici Ortak

Şebnem Çelebi 80 yılında Avusturya Lisesi’nden ve 86 yılında Avusturya Viyana Ekonomi Üniversitesi İşletme’den mezun oldu. Yönetim Muhasebesi-Maliyet Muhasebesi-Finansal Muhasebe-TMS-TFRS Uygulamaları –Finansal ve İş Süreçleri konularında uzmanlaştı.
İş Deneyimleri aşağıdaki gibidir:
1986-1988 Aksigorta: Banka şubeleri Sigorta tahsilatları uzmanlığı
1988-1995 AEG Genel Elektrik: Almanya Ana Şirket(AEG Deutschland-Daimler Benz) Raporlaması ve Bütçe Planlama Müdürlüğü
1995-2001 SAP Bilgi İşlem Sistemleri: CO danışmanlığı-Proje Yöneticiliği ve Danışmanlık Yöneticiliği
2002-2004 Ovalar: Muhasebe Müdürlüğü
2004-2012 Nexum-BIC Behrendt İş ve Yönetim Danışmanlığı ve Mali İşler Müdürlüğü
2011- To The Point bünyesinde Yönetici Ortak olarak görev yapmaktadır.

Zeynep SALAHUR

Eğitim ve İletişim Lideri

İzmir Ekonomi Üniversitesi “Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği” bölümünden mezun oldu. Mezuniyetini takip eden 1.5 sene boyunca özel bir lojistik firmasında operasyon bölümünde görev aldı. Bu süreçten sonra kariyer hedefi olarak belirlemiş olduğu yüksek lisans derecesini almak için Finlandiya’ya gitti ve Vaasa Üniversitesinde “Kültürlerarası İletişim ve Kamu Yönetimi” okudu. Türkiye’ye döndükten sonra Latek Lojistik firmasında sırasıyla “İş Geliştirme Asistanı” ve “IK Direktörü" pozisyonlarında çalıştı. Bu süreçte firmanın tüm eğitim faaliyetlerini yürütmenin yanısıra uzmanlığı olan konularda şirket içi eğitimler verdi. Firmanın İzmir ve İstanbul ofislerinin tüm işe alım faaliyetlerinin de sorumluluğunu üstlendi. Firmanın İzmir ofisinin “Kalite Sistemleri” operasyonlarının sorumluluğu kapsamında şirket içi süreçlerin iyileştirilmesi üzerine projeler geliştirilmesi konusunda çalıştı. Üniversite, yükseklisans ve devamı olan kariyeri boyunca kendi kişisel gelişimini devam ettirmek adına bir çok eğitime, ulusal ve uluslararası konferans ve seminere katıldı. Bir süre sonra kariyer hedefinde yer alan bir diğer adımı atmak üzere görevinden ayrılarak bağımsız eğitmen olarak çalışmaya başladı. Şu anda iletişim, zaman ve stres yönetimi, liderlik, motivasyon, mülakat becerileri konuları başta olmak üzere kurumsal ve bireysel eğitimler vermekte, üniversite seminerlerine konuşmacı ve eğitmen olarak katılmaktadır. Kullandığı drama ve koçluk teknikleri sayesinde verdiği eğitimler farklı, özel ve uygulanabilir olmaktadır. Eğitimlerin yanısıra kurumlarda işe alım süreçlerinin yönetilmesi, eğitim organizasyonları ve kurum içi organizasyonlar konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. Zeynep Salahur, Kanada merkezli Erickson College International’da “The Art and Science of Coaching” – “Koçluğun Sanatı ve Bilimi” sertifika programına katılmıştır. Kişisel yaşam koçluğunun yanısıra özellikle yönetici, kariyer ve öğrenci koçluğu yapmaktadır.

Cem YEKER

Yönetici Ortak

Avusturya Lisesinden mezun olduktan sonra, Viyana İşletme Üniversitesinde Yüksek İşletme tahsili yapan Yeker, uluslararası ticaret ve bankacılık dallarında uzmanlaştı. Profesyonel hayatına gene Viyana’da bir yazılım evinde kurumsal kaynak planlaması yazılımı konusunda başladı ve daha sonra uluslararası bir sigorta şirketinde “Financial Controller” olarak çalıştı. 1995 senesinde Türkiye’ye dönen Yeker, hem SAP’nin Türkiye temsilciliğini üstlenen SAP Bilgi’nin hem de 2001 yılında SAP Türkiye’nin kuruluşunda yer aldı. Bu zaman zarfında değişik sektörlerde yer alan uluslararası ve yerel şirketlerin iş uygulamaları yazılımlarını hayata geçirme projelerinde danışman ve proje direktörü olarak çalıştı. 2004 senesinde aynı firmada Genel Müdürlük görevini üstlenen Yeker, özellikle organizasyonların hızlı büyüme esnasında karşılaştıkları zorluklar, değişim yönetimi ve hızlı büyüme, satış & pazarlama stratejileri ve kanal dağıtım ağının kurulması konularında uzmanlaştı. Evli ve iki çocuk babası olan Yeker 2012 yılından beri bağımsız danışmanlık yapmaktadır. Çeşitli etkinliklerde misafir konuşmacı olarak yer alan 1962 İstanbul doğumlu Cem Yeker, çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir


İş Ortaklarımız

Scroll to Top